Festiwal

#ensemblewsieci

Festiwal Ensemble istnieje już 17 lat! Ileż pięknych wykonań utworów kameralnych mieliśmy szczęście posłuchać w wyjątkowych miejscach: w Zamku Książ i Starej Kopalni w Wałbrzychu. Każde z nich – absolutnie niepowtarzalne. Każdemu towarzyszyło spotkanie wielkich artystów i utalentowanych studentów – pełne pasji, pomysłów, dogłębnej analizy i radości tworzenia. Po wielu dniach intensywnych prób – piękne rewelacyjne wykonanie i… no właśnie! I zawsze pozostawał mały żal, że to takie ulotne i jednorazowe.
Oczywiście udało nam się zarejestrować większość koncertów, z nadzieją że kiedyś będziemy mogli stworzyć platformę, na której zaprezentujemy światu te piękne momenty.
I oto mamy to! Dzięki programowi „Kultura w Sieci” możemy udostępnić Państwu wybrane wykonania utworów z lat 2014-2020, powrócić do tych pięknych momentów, a przede wszystkim utrwalić je.
Nagrania archiwalne wzbogaciliśmy o garść ciekawych informacji oraz zdjęć. Wszystko zostało ubrane w piękną szatę graficzną zaprojektowaną przez Jakuba de Barbaro.
Oddajemy Wam do dyspozycji nagrania – świetliste momenty Festiwalu Ensemble. Dla tych, którzy byli – wspaniałe wspomnienia, dla ciekawych jak to wygląda i brzmi – piękna zachęta.
Zapraszamy w kolejnych latach!

Festiwal Ensemble

Czemu wszyscy twierdzą, że Festiwal Ensemble jest taki wyjątkowy?
Po prostu taki jest!
To magiczny czas, w niezwykłym miejscu, z udziałem wspaniałych ludzi! To najkrótsze podsumowanie… A w rozwinięciu:
Festiwal Ensemble to radość tworzenia, wspólna praca, warsztaty dla studentów, koncerty, pokazy teatralne, dyskusje, jam session do nocy, ping-pong i gry, i szarady. To mieszanina najwyższego skupienia, analizy dzieł sztuki, pracy z mistrzami i radosnej beztroski. Dla naszej publiczności to porządna dawka piękna. Dla studentów – intensywna praca, z której wynoszą ogrom nowej wiedzy, inspiracji i umiejętności słuchania. Jak to się udaje? Rozwiązanie tkwi chyba w nazwie festiwalu. Ensemble to po prostu zespół. Festiwal tworzy zespół wybitnych artystów i świetnie zgranych organizatorów. Co roku przyjeżdżają też do nas studenci, a wieczorami gościmy naszą publiczność. To radosne spotkanie zawsze owocuje pięknymi wykonaniami i niezapomnianymi chwilami.
Zapraszamy!